Titulní obrázek


Volkswagen Beetle R míří do Frankfurtu

Nebude to poprvé v historii, co se představí ostřejší VW brouk. Nečekejte ale něco nesmyslně divokého, jen se zvedne výkon a cena.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Nová generace oblíbeného brouka se představila již před časem a už tehdy se mluvilo o ostřejších verzích, které si vypůjčí techniku v nově založené divizi R. To nyní potvrzují informace od automobilky, že se Volkswagen Beetle představí i ve verzi Beetle R s technikou z VW Golf R.

Auto má dostat přeplňovaný čtyřválec 2.0 TFSI, ale kvůli ceně a hmotnosti zřejmě nebude mít pohon všech kol 4Motion. Dvoulitr by tak měl na přední kola posílat výkon 265 koní a točivý moment kolem 350 Nm. Převodovka bude manuální nebo automatická DSG. Volkswagen potřebuje vyřešit problém s přenosem točivého momentu do řízení, ale s tím má již zkušenosti. Chystaný VW Beetle R ale nebude poslední verzí populárního brouka. Spakuluje se i o kabrioletu, který se dobře prodával především v USA a po kterém se již potenciální zákazníci shání. Problém je ale v tom, že v plánech automobilky Volkswagen prý nic takového nebylo, takže si budou muset všichni počkat, nebo koupit prozatím Golf Cabriolet či nový Eos.