Titulní obrázek


Výroba SUV od Bentley a Lamborghini se opozdí

Koncepty svých chystaných SUV představily letos Bentley a Lamborghini. Zahájení výroby však koncern Volkswagen Group odložil, protože prodeje na evropském trhu klesají. Kvůli nepříznivé situaci se na čas přerušila i výroba v továrnách Neckarsulm a Emden.

S ohledem na současný stav na trhu je očekáváno, že VW Group upraví své plánované výdaje pro nadcházející léta. Dozorčí rada koncernu by měla přepracované plány schválit na konci listopadu. Po jejich odsouhlasení by mělo být jasnější, kdy SUV od Bentley a Lamborghini dorazí na trh. Britské SUV se má podle současných zpráv začít prodávat v roce 2015, to italské nejdříve na konci roku 2016. Znalci průmyslu tvrdí, že odsunutí zahájení výroby luxusního SUV není tak velké drama.

Kladem je, že výrobcům tímto krokem klesnou náklady. Analytici upozorňují, že vozy vycházející ze studií Lamborghini Urus a Bentley EXP 9 F nemusí být tak prodejně úspěšné, jak oba výrobci plánují. Zákazníky oblíbené Porsche Cayenne sice ukázalo volné místo na trhu, v segmentu luxusních SUV se ale v blízké době očekává tuhý boj a navíc počet zájemců o takový automobil je omezený. Vedle Lamborghini a Bentley chystá SUV také Maserati a Aston Martin.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Nezapomeňme ani na novou generaci Range Roveru Sport, která se patrně začne prodávat za dva roky. Nový automobil chystá také další luxusní značka patřící do koncernu VW Group, Bugatti. Její plánovaná limuzína Galibier se rovněž opozdí, na trh dorazí nejdříve na přelomu let 2015 a 2016. Podle nového šéfa automobilky Wolfganga Schreibera se nyní pracuje na tom, aby byly splněny všechny požadavky zákazníků Bugatti.