Titulní obrázek


Krize - nekrize, Volkswagen úspěšně prodává dál

Každý večer slyšíme ve zprávách o ekonomické krizi, která dopadá úplně na všechny. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo. Koncern Volkswagen je v současné době na vrcholu nejlepších prodejů.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Pokud panuje napříč společností jakási ne právě pozitivní nálada ve vztahu k takzvaným krizím, tak tohle rozhodně nemůže platit u Volkswagenu. I když média srší zprávami o krachu podniků, bank, propadech prodejů u ostatních automobilek a dalších negativních aspektech, VW zažil v minulých dvanácti měsících nejúspěšnější rok ve své historii.

Podle statistických údajů Svazu dovozců automobilů (SDA) získal Volkswagen v České republice tržní podíl ve výši 8,73 % a to znamená, že rok 2012 byl pro značku Volkswagen v České republice nejúspěšnější v historii.

Přesnými čísly bylo v roce 2012 v České republice registrováno 15 185 nových osobních vozů Volkswagen, což je o 1,8 % více než v roce 2011 (14 921 aut).

Pokud byste se rádi dozvěděli i jaký byl nejžádanější model tohoto automobilového giganta, stačí se trošku zamyslet. Ano, jde o Golf, Passat, Polo a Tiguan s poměrem 3651 prodaných Golfů, 3018 Passsatů, 2250 kusů v řadě Polo a 1837 aut s nápisem Tiguan.