Titulní obrázek


Volkswagen prodal za pololetí téměř 2 miliony aut

I když automobilky zaznamenaly navyšování prodeje, není to důvod k nějaké euforii. Jelikož ekonomická situace v západní Evropě je dosud velmi napjatá. Například společnost Volkswagen zaznamenala 9% růst prodejů.

Německá automobilka Volkswagen, jejíž součástí je Škoda Auto, zvýšila v prvním pololetí prodej téměř o devět procent na 4,45 milionu vozů. V samotném červnu prodej stoupl o 11 procent na 798.500 vozů. Dodávky skupiny Volkswagen se v prvním pololetí vyvíjely velmi dobře.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Automobilka vstupuje do druhého pololetí s důvěrou. Volkswagen v pololetí zvýšil prodej v Evropě o necelá dvě procenta na 1,93 milionu vozů. Ve střední a východní Evropě prodej stoupl o více než 27 procent na 322.900 vozů. Ve Spojených státech prodej vzrostl o více než 30 procent na 275.200 vozů a v Číně o 17,5 procenta na 1,3 milionu vozů.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Automobilka se tento měsíc dohodla na získání plné kontroly nad výrobcem sportovních vozů Porsche. Škoda Auto za prvních šest měsíců zaznamenala růst na všech hlavních trzích s výjimkou západní Evropy. Ve východní Evropě firma prodala více než 65.200 vozů, o třetinu meziročně více. Ve střední Evropě vzrostly prodeje o 4,6 procenta na 66.600 aut. V Číně se prodalo více než 120.700 vozů Škoda s nárůstem o 7,6 procenta. Indie zaznamenala 40,1 procentní růst v počtu 20.500 vozů. Z toho necelé dvě třetiny představovala nová limuzína Rapid.