Titulní obrázek


Volkswagenu Touareg pojede na výlet

Rainer Zietlow rád láme rekordy s vozy automobilky Volkswagen. Nyní má v plánu objet půl světa, tedy odstartovat z australského Melbourne a ukončit cestu v ruském Petrohradu. Rekordman spoléhá na vůz Volkswagen Touareg.

Není to jeho první výprava, Rainer Zietlow má za sebou už jeden rekord, v uplynulém roce nejrychlej projeli s Volkswagenem Touareg V6 TDI slavnou panamerickou dálnici z Aljašky do Tierra del Fuego, trvalo mu to pouhých 11 dní, 17 hodin a 22 minut. Každopádně teď chce dobrodruh překonat 23 000 kilometrů v Touaregu V6 TDI Clean Diesel (ve verzi 225 koní pro USA) poháněném standardním motorem a dává si na to necelé tři týdny.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Zietlow už se vydal na cestu, jede (opět) v Touaregu vyzbrojeném doplňkovou výbavou, jako je například výztužný rám pro případ převrácení nebo druhá palivová nádrž. Pojede na zvolené trase téměř všemi klimatickými a vegetačními pásmy a bude muset snášet extrémní horko, přívalové deště, písečné bouře a rozdíly v nadmořské výšce.   

Uvidíme, jak se s tím Rainer popere a zda bude mít další rekord připsaný na svém seznamu.