Titulní obrázek


VW Polo Blue GT půjde zanedlouho do prodeje

Na březnovém ženevském autosalonu byl představem nový model Volkswagen Polo Blue GT. Zanedlouho se záhájí jeho prodej. Automobilka již konečně začala zveřejňovat bližší informace.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Doménou je čtyřválec 1,4 TSI s vypínáním poloviny válců, který se prvně objevil v Audi A1. Přeplňovaný čtyřválec v Polu Blue GT nabízí stejný výkon jako v Audi A1 – 103 kW, maximální točivý moment 250 Nm je k dispozici mezi 1500 a 3500 min-1. Systém vypínání válců Volkswagen nazývá ACT (zatímco Audi Cylinder on Demand). V případě nízké zátěže přenastaví vačkové hřídele na druhém a třetím válci na nulový zdvih. Tím se uzavře přísun vzduchu do prostřední dvojice válců a palivo se pálí jen v krajních válcích.

Automobilka Volkswagen tvrdí, že při jízdě konstantní rychlostí 50 km/h může tento systém ušetřit až litr paliva na 100 kilometrů. V kombinovaném cyklu pak Polo Blue GT dle odhadů automobilky spotřebuje 4,6 litru benzinu na 100 km, v případě použití sedmistupňové dvouspojkové převodovky DSG má spotřeba paliva činit 4,5 l/100 km.

Vedle systému ACT vůz dále používá start-stop systém a systém rekuperace brzdné energie. Spotřebu paliva pomáhají snížit i aerodynamické prvky. Automobil pak z 0-100 km/h zrychlí za 7,9 sekundy a nejvýše jede rychlostí 210 km/h. Blue GT je oproti ostatních verzí Pola jiný. Má přepracované nárazníky, výraznějšími bočními prahy, střešním spoilerem nebo 17palcovými hliníkovými koly. Světlá výška je snížena o 15 milimetrů.

V interiéru jsou sportovní sedadla. Výbava auta je také velmi zajímavá. Měla by obsahovat tempomat, šest airbagů nebo multifunkční displej, na kterém bude mimo jiné možné zobrazovat informace o fungování systému ACT. Volkswagen Polo Blue GT vstoupí do prodeje v posledním čtvrtletí letošního roku. Na německém trhu bude vůz stát 19.650 eur včetně zdejší DPH, tedy 501 tisíc korun.