Titulní obrázek


Šanghaj: Volkswagen crossblue coupe

Na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji se Volkswagen chlubí se žhavou novinkou - konceptem CrossBlue Coupe. A jak vypadá budoucí konkurence pro tradiční Range Rover Evoque?

Koncept CrossBlue si za pár dní odbude premiéru na autosalonu v Šanghaji. Hlavní tvář tvoří úzké světlomety navazující na mřížku chladiče a dva zvýrazněné nasávací otvory po stranách. Dynamiku auta zvýrazňuje ostrá linie na straně a hliníkové doplňky kolem dokola. Celé dílo už jen dokresluje decentní spoiler na zádi a dvojice výfuků v zadním nárazníku, které nejsou jen pro parádu. Kokpit bez okolků naznačuje, čeho se dočkáme v sériové verzi.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Jednoduchý a promyšlený interiér je u aut z Wolfsburgu očekávatelný, designově jde o další krok kupředu od povedeného Touaregu. Všemu vévodí velký displej navigace a zábavního systému, který bude mít nejspíš i na starosti všechny přidružené systémy, protože tlačítek je celkově v interiéru velmi málo. 

O pohon se bude zřejmě starat přeplňovaný šestiválec v kombinaci s dvojicí elektromotorů. Celkový výkon se odhaduje na 415 koní, zrychlení z klidu na stovku by nemělo trvat déle, než 5,9 sekundy. To všechno při průměrné spotřebě 3 l/100 km a možnosti ujet až 33 kilometrů jen na akumulátory.