Titulní obrázek


Volkswagen Cross Caddy

Německý Volkswagen nyní rozšiřuje svou nabídku o model Cross Caddy. Vůz nás překvapí terénním vzhledem a lepší ochranou karoserie. V nabídce budou jak zážehové, tak také vznětové motory.

Následuje po dříve představených modelech CrossPolo, CrossGolf a CrossTouran. To „obrněný Passat“ je nabízen s přídomkem Alltrack. Základem této dodávky s doplňky do terénu je Caddy s krátkým rozvorem, dlouhým 2.681 milimetrů. Oproti běžnému provedení se Cross Caddy liší plastovými doplňky zaručujícími terénní vzhled a lepší ochranu karoserie.

O ochranu před nárazem se starají především stříbrné lišty vpředu, vzadu a na boku. Na střeše je možné spatřit střešní ližiny, specialitou jsou i 17palcová kola Canyon obutá do pneumatik s rozměry 205/50. Barvu karoserie je možné vybírat z osmi odstínů. Například zelený lak nazvaný Viper je známý už z modelu Scirocco. Uvnitř se objevují sportovní sedačky v dvoubarevném provedení nebo kožený věnec volantu, hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy s šedým prošíváním.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Barva dveřních panelů pak odkazuje na odstín karoserie. Nabídka motorů zahrnuje zážehové i vznětové motory, které disponují výkonem 63 kW až 125 kW. K dispozici budou také verze spalující zemní plyn a LPG. Za příplatek bude k vybraným jednotkám dodávána dvouspojková převodovka DSG nebo pohon všech kol. Zákazníci mohou vybírat mezi pětimístnou a sedmimístnou variantou.