Titulní obrázek


Volkswagen představí nového brouka v retro stylu na autosalonu v Los Angeles

Dlouho očekávaný pařížský autosalon je za námi a před námi je nyní autosalon v Los Angeles. Volkswagen si připravil stylové retro provedení vozu Beetle. Nebude chybět plátěná střecha, která se bude moci stáhnout i v rychlosti 50 km/h. V České republice by se měl objevit již v květnu roku 2013.

Brouk se v otevřené verzi vyráběl už v první generaci. Mezi lety 1949 až 1980 se vyrobilo 330 000 exemplářů. Také druhá generace zvaná New Beetle měla otevřenou variantu.Volkswagen chce i s novým modelem navázat na klasickou podobu Brouka, přidává ale zároveň sportovnější siluetu. Beetle Cabriolet má strměji postavené čelní sklo a plošší linii střechy.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Střecha je látková. Ovládá se plně automaticky a dá se s ní manipulovat i za jízdy. Za hlavami cestujících může zmizet až do rychlosti 50 km/h. To zabere 10 sekund. Zároveň se s vozem dodává i nepromokavá plachta.Nový Beetle Cabriolet bude nabízen se sedmi variantami motorů. Základem je motor 1.2 TSI o výkonu 77 kW/105 k. Hned od zahájení prodeje bude tento zážehový motor k dispozici také ve variantě s paketem BlueMotion Technology. Dalšími zážehovými jednotkami jsou čtyřválce 1.4 TSI (118 kW/160 k) a 2.0 TSI s výkonem 147 kW/200 k.

Pro příznivce vznětových motorů nabídne Volkswagen turbodiesely 1.6 TDI s výkonem 77 kW/105 k (také ve verzi BMT) a 2.0 TDI s výkonem 103 kW/140 k. Auto bude k dostání s manuální převodovkou i dvojspojkovým automatem DSG.Volkswagen Beetle Cariolet se na českém trhu objeví v květnu příštího roku. Cena zatím nebyla stanovena.