Titulní obrázek


Volkswagen Golf R Cabrio

Automobilka Volkswagen konečně poskytla pár informací k modelu Golf R Cabrio. Nejdůležitějším zjištěním určitě bude, že se jedná o zatím nejrychlejší otevřený Gof.

Otevřený Volkswagen Golf ještě nikdy nejezdil takhle rychle a když bychom se podívali do nedávné minulosti, rohodně by nás takhle odvážný produkt od konzervativního Volkswagenu nenapadl. Ale pak přišlo třeba Polo R WRC, a teď tohle. Ani bychom nebyli překvapeni, kdyby Volkswagen brzy udělal nějakou zadokolku s osmiválcem.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Nový Volkswagen Golf R Cabrio má také vpředu přeplňovaný čtyřválec 2.0 TFSI o výkonu 265 koní, který je spojen se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Stovku umí za 6,4 sekundy a maximální rychlost má omezenou na 250 km/h. Bohužel automobilka neuvádí, jestli je tohle také čtyřkolka jako hatchback Golf R, nebo ne.

Zajímavostí je plátěná střecha, se kterou lze manipulovat za jízdy. V rychlostech do 25 km/h se složí za 9,5 sekundy a natáhne už za 11 sekund, čímž se stává jednou z nejrychlejších střech mezi kabriolety vůbec.

Podvozek je proti standardnímu Golfu Cabrio snížen o 25 mm a prošel i přenastavením. Velká 18" kola už známe z "uzavřeného" Golfu R, stejně tak pěkné anatomické sedačky a pár dalších detailů jako nárazníky s velkými vstupními otvory či dvě koncovky výfuku vzadu. Cena se bude pohybovat kolem milionu korun.